Prof. Dr. Pınar Işık Ağras

Prof. Dr. Pınar Işık Ağras

Prof. Dr. Pınar Işık Ağras

Çocuk Sağlığı Uzmanı Nefroloji ve Romatololji Uzmanı

Doç. Dr. PINAR IŞIK AĞRAS
Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları,
Çocuk Nefrolojisi ve
Çocuk Romatolojisi Uzmanı
 

 

Hakkımda:

1971 yılında Ankara’da doğdum. 1988 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp fakültesi (İngilizce) ‘ne başladım. 1995 yılında fakülte birincisi olarak mezun olduktan sonra Hacettepe Üniversitesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzmanlık eğitimime başladım. 1999- 2000 döneminde Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Başasistanlığı yaptım. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanlığı’mı 2001 yılında aldım ve aynı yıl Başkent Üniversitesi Çocuk Nefrolojisi Bilim Dalı’nda yandal uzmanlık eğitimime  başladım. 2004 yılında San Francisco’da California Üniversitesi ‘nde Pediatrik Nefroloji’de misafir araştırma görevlisi  olarak bulundum ve  hem klinik hem laboratuvar çalışmalarında tecrübemi artırdım. Kasım 2006 da Çocuk Sağlığı va Hastalıkları Doçenti oldum. Aralık 2006 ‘da Çocuk Nefroloji Uzmanlık eğitimimi tamamladım. Yandal mecburi hizmet yükümlülüğümü yapmak üzere, 2007-2009 yılları arasına Ankara Keçiören  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çalıştım. Temmuz 2009’ da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Nefroloji Kliniği Şefliği’ne atandım. 2011 yılında Çocuk Romatolojisi’nin yandal olarak ihdas etmesinden sonra, Çocuk Romatoloji Uzmanı ünvanımı da aldım.

2014 den beri Ankara Özel Güven Hastanesi’nde çalışmaktayım. Hem  genel Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında , hem de yandal uzmanlık alanlarım olan Çocuk Nefrolojisi ve Çocuk Romatolojisi alanlarında hizmet vermekteyim.

32’si uluslararası dergilerde olmak üzere, 45 hakemli dergide yayınlanan bilimsel makalem, 28’i uluslararası kongrelerde olmak üzere 54 bildirim ve 7  kitap bölümü yazarlığım  bulunmaktadır.  Evli ve iki çocuk annesiyim.

 

Sayfamı Paylaşın